Menu
RSS

Kiedy jest Czarny Piątek (Black Friday) 2022?

Grafika Kiedy Black Friday 2022

Czarny Piątek (po angielsku Black Friday) przypada w 2022 roku na 25 listopada. Czarny Piątek w Polsce obchodzony jest tak samo jak Black Friday w Stanach Zjednoczonych, czyli w czwarty piątek listopada, każdego roku.

Pamiętać należy także, że w Polsce jak i całej Europie Czarny Piątek to wyprzedaż, która rozpoczyna się już wcześniej, niż w ten konkretny piątek. Ze względu na fakt, że Black Friday powiązany jest ze Świętem Dziękczynienia wyłącznie w USA i Kanadzie, Europa i reszta świata nie "musi" czekać na dzień następujący po tym święcie. Tak więc, w naszym regionie wyprzedaże Black Weeks rozpoczynają się już z początkiem listopada, tydzień z Czarnym Piątkiem to okres bardzo obfity w liczne obniżki i rabaty, a finalnie nawet sam Czarny Piątek też nie jest kulminacją wyprzedaży, gdyż w weekend po Czarnym Piątku wiele sklepów oferuje wyprzedaże "po wyprzedaży Black Friday".

W przeciwieństwie do Czarnego Piątku 2020, pomimo panującej pandemii związanej z COVID-19, większość sklepów stacjonarnych powinno być otwartych, a więc wyprzedaże królować będą w sieci internetowej ale także w realu. Pamiętajcie, że niektóre sklepy mogą zaoferować wydłużone godziny otwarcia, natomiast wyprzedaże Black Friday online zaczną się już w pierwszej minucie po północy, w noc z czwartku 26 na piątek 27 listopada.

Black Friday czyli Czarny Piątek w roku 2020 wypadł 27 listopada, w roku 2021 był to 26 listopada. Przypominamy, że Czarny Piątek 2022 przypada na dzień 25 listopada.

Pamiętaj także, że tuż zaraz po Czarnym Piątku, w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia wypada Cyber Monday (Cyfrowy Poniedziałek), kiedy to rozpoczyna się wyprzedaż internetowa w sklepach online - niemniej jednak w większości promocje dotyczą zakupów cyfrowych, oprogramowania oraz cyfrowych multimediów. Cyber Monday w tym roku (2022) odbędzie się 28 listopada.

Podoba Ci się? Podaj dalej i udostępnij

Ile pozostało czasu do końca Czarnego Piątku Black Friday 2022