Menu
RSS

Co to jest Czarny Piątek (Black Friday) 2022?

Grafika Co to jest Black Friday 2022

Czarny Piątek (po angielsku Black Friday) to pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia - święcie obchodzonego w USA. Dzień Dziękczynienia przypada raz w roku - w czwarty czwartek listopada, tak więc w niedalekiej odległości od Świąt Bożego Narodzenia.

Black Friday to dla większości amerykanów początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem i idealny dzień na zrobienie tańszych zakupów prezentów świątecznych.

W Polsce Czarny Piątek obchodzony jest w ten sam dzień co Black Friday w Ameryce i w tym roku (2022) przypada na dzień 25 listopada.

W tym dniu możesz liczyć na wielkie obniżki cen, specjalne kupony rabatowe, gratisy, bonusy i wszelkie akcje związane z promocją sprzedaży. Niektóre sklepy w Czarny Piątek wydłużają godziny pracy oraz oferują darmową dostawę i ewentualnie darmowy zwrot, co podczas zakupów online jest bardzo przydatne.

Pamiętaj jednak, że niektóre sklepy mogą wykorzystać fenomen Czarnego Piątku stosując niewłaściwe praktyki, czyli podnosząc ceny przed Czarnym Piątkiem aby je obniżyć z "rabatem" w Black Friday. Sprawdź nasz poradnik, w którym radzimy co zrobić, aby nie dać się oszukać podczas zakupów w Czarny Piątek.

Podoba Ci się? Podaj dalej i udostępnij

Ile pozostało czasu do końca Czarnego Piątku Black Friday 2022